haberurfadan.com: urfa haber

Written by
Categories: Uncategorized

Bir vaka evet da olgu üzerine edinilen bilgiye sav denir. Bu bilginin ceride, dergi kabilinden yayın organlarıyla evet da radyo, televizyon alıcısı kabilinden komünikasyon vesaitıyla topluma sunulmak üzere yazgılı metin hâline getirilmesine de sav yazgısı adı verilir. Gün süresince insanoğlu komünikasyon ihtiyacını durdurmak bâtınin çeşitli yollar aramış bu ammaçla kil tabletlere, ceylan derilerine ve kayalara yazgılarını yazmışlardır. Matbaanın icadıyla gökçe yazın hayatında önemli tebeddülat olmuş giderek gazetecilik ortaya çıkmıştır. Gazeteler komünikasyon vesaitının yaygın olmadığı dönemlerde yegâne komünikasyon aracı olarak kullanılmıştır. Kitle komünikasyon vesaitının vürutmesi ile baş başa sav ve habere idrak yolları değteamülmiştir. Günümüzde insanoğlu ceride, TV ve İnternet ile komünikasyon ihtiyaçlarını zıtlamaktadırlar. Habere ulaşmanın çok emeksiz evetğu günümüzde habere hızlı ve güvenilen kaynaklardan ulaşabilmek henüz da önemli hâle mevruttir. Habere ehil olan can ve toplumlar, dirimın mütebeddil ve vüruten koşullarını hızla yorumlayıp harmoni sağlayabilmekte ve böylelikle siyasal, soylu erki, sosyal ve kültürel alanlarda avantajlı konuma gelebilmektedir. Haber, kaynağını evetşamdan alır ve özellikle çok hızlı değteamülimlerin evetğu günümüz dünyasında habersiz geçirmek, adeta dirimın dışında geçirmek valörına gelmektedir. Günümüzde skorları her sabık sıra küsurat yazgılı, görsel ve teamülitsel yayın organları, topluma sav iletmekte ve insanoğluı evetşananlardan haberdar etmektedir.

Her vaka ve olgu sav kıymeti taşımaz. Haberi verilecek vakada evet da olguda kontak çekicilik ve toplumun genelini ilgilendirme nitelikleri aranır. Bu niteliklere ehil vaka ve olgular sav kıymeti taşır. Haberciler bunu “Köpeğin kişioğluı ısırması sav değildir, insanın köpeği ısırması haberdir.” alayüyle kolayçe ilkeleştirmişlerdir. Haberci şu demek oluyor ki muhabir, toplumun ilgisini çekecek bu vakaları aralıkştırıp sav hâline getiren kişidir. Bir muhabir bâtınin rastgele birinin yolda yürürken düşmesi sav kıymeti taşımazken bir ülkenin talih başkanının düşmesi sav kıymeti taşır. Bunu belirleyen ölçüt, toplumun genelini ilgilendiriyor olmasıdır. Yüklem YAZISININ NİLifİKLERİ Nitelik, bir haberin olmazsa olmazıdır; haberi sav karşılayıcı asıl taştır. Bir haberin değerini anlamak bâtınin öncelikle sav mefhumı üzerinde işlemez olmak gerekir. Toplumda yahut doğada meydana mevrut çeşitli vaka, mevki ve görünümle dayalı veri ve duyurulara sav denir. Bu haberlerin bölüt duyurulması üzere muayyen kurallar gözetilerek hazırlananlarına da sav yazgıları denir.

şanlıurfa haber

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://konyahavadurumu.name.tr/ https://calismasaatleri.name.tr/ https://grafikkarti.name.tr/ https://sinopwebtasarimseo.name.tr/ https://sekerleme.name.tr/ IQos Heets
puff bar türkiye
Puro Satın Al
instagram takipçi satın al